Uczesticy 2.Festiwalu 100droga

 

6. edycja

Festiwal Podróżników 100droga

9-12 lutego, Wschowa 2017

Droga do Shangri-La – dwa lata w Azji

       Dla geografa to największy kontynent Ziemi. A dla nas? To przygoda życia i 2 lata niezwykłej podróży w którą zapraszamy Was razem z nami.

      Zaczęło się od pomysłu: dwójka ludzi zapragnęła (Ola Nikiel, Łukasz Supergan) nagle wyruszyć w podróż dokoła Azji. Mając nieduże doświadczenie i skromny budżet, ale wiarę w siebie i ludzi których napotkamy, ruszyliśmy na wschód. W Azji szukaliśmy miejsc, które wcześniej poznawaliśmy tylko z kart książek lub opowiadań. Miejsc, w których czas się zatrzymał, gdzie stare tradycje pozostają wciąż żywe.

 

       Jechaliśmy przez Syrię, na miesiąc przed wybuchem wojny. W północnym Iraku łapaliśmy autostop na posterunkach wojskowych. W Himalajach podglądaliśmy życie nepalskich górali i składanie ofiar krwawej bogini Kali. Gościliśmy u Kalaszy, kolorowych górali Hindukuszu. W Azji Południowo-Wschodniej przyglądaliśmy się życiu pływających wiosek. A znad zamarzniętego Bajkału trafiliśmy wprost na syberyjską Wielkanoc.

       „Droga do Shangri-La” to opowieść o ludziach spotkanych na drodze, ich gościnności, próbie zrozumienia innych kultur  i niekończących się zadziwieniach, jakie towarzyszyły nam w tej podróży.

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY