Uczesticy 2.Festiwalu 100droga

 

6. edycja

Festiwal Podróżników 100droga

9-12 lutego, Wschowa 2017

Wyprawa rowerowa Enkon Pireneje 2012

      Busem, samolotem, wynajętym samochodem, autokarem… Wszystko po to by w końcu wsiąść na rowery i przejechać po trzecim pod względem wysokości, po Alpach i Górach Betyckich, łańcuchu górskim w Europie – Pirenejach. Z zachodu na wschód, od Oceanu Atlantyckiego po Morze Śródziemne, odwiedzając po drodze Hiszpanię, Francję oraz Andorę.

 

        Piotr Dul i Bodek Macal opowiedzą o swojej podróży: jak nie znając języka francuskiego  zamówić francuską jajecznicę, co ukradziono w Barcelonie pierwszemu polskiemu kosmonaucie, skąd się bierze witamina C, czego należy się bać, gdzie można usłyszeć bicie własnego serca, o zaletach dokładnego planowania trasy, o bojowniczo nastawionych Baskach, dlaczego nie odwiedzili Sierra de Las Cutas, o tym, że w Hiszpanii się nie przelewa, no i o uczuciach – radości, smutku, tęsknocie…     

      Dwóch facetów, 2 rowery, 2 wrześniowe tygodnie. Nawarra, Aragonia i Katalonia. Różnorodność górskich krajobrazów, opuszczone wsie, trud podjazdów i adrenalina zjazdów. Spotkania na szlakach. Geniusz Antonio Gaudiego. Dlaczego turyści robili sobie z nimi zdjęcia?!

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY