Archiwum

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty” zaprasza na kolejne spotkanie z filmem dokumentalnym.

 

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Debata w kinie” dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Spotkanie 14 listopada (piątek) rozpocznie się pokazem filmu „Mikrotopia” w reż. Jespera Wachtmeister, jest to dokument stanowiący przegląd różnych pomysłów na minimalistyczne oraz mobilne przestrzenie mieszkalne w obliczu wzrostu ludzkiej populacji i technologii. Dotyka ponadto tematu więzi lokalnych czy postrzegania tego, czym jest „dom”. Po pokazie zapraszamy do rozmowy na temat przywiązania do miejsca zamieszkania, tego, co tworzy poczucie jedności w społecznościach, w których żyjemy oraz o tym, co decyduje o atrakcyjności miejsc zamieszkania.

W trakcie spotkania zapoznamy się również z coraz liczniej prowadzonymi w samorządach w całej Polsce działaniami z zakresu tzw. rewitalizacji społecznej w kontekście możliwości rozpoczęcia takiego procesu we Wschowie.

 

 

Czas:  14 listopada, piątek,  godz. 18:30

           

Miejsce: Biblioteka Publiczna we Wschowie – ul. Plac Farny 3.

 

 

 

Wstęp wolny - zapraszamy

 

98% dzieci po urodzeniu ma wysokie IQ, ale po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga takie same wyniki. Wszystkiemu winna jest przesadnie ustandaryzowana edukacja, oparta na współzawodnictwie i wymiernych ocenach, która zabija dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, ucząc szablonowego sposobu myślenia. Film pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość. Dolina Śmierci jest w filmie metaforą.

Bhutan to jedno z najmniej rozwiniętych państw na świecie o jednym z najniższych poziomów rozwoju społeczno-gospodarczego. W 1956 roku zniesiono tu niewolnictwo. Ponad 90% mieszkańców jest zatrudniona w leśnictwie i rolnictwie, a dopiero w latach 70. ubiegłego wieku powstały tu pierwsze obiekty przemysłowe. W 1972 roku z inicjatywy króla Jigme Singye Wangchucka wymyślono w Bhutanie wskaźnik szczęścia narodowego brutto (GNH), który przyczynił się do powstania Światowego Indeksu Szczęścia (HPI).

Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty” zaprasza na kolejne spotkanie z nagradzanymi na festiwalach filmami dokumentalnymi.

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Debata w kinie” dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Spotkanie 17 października (piątek) rozpocznie się pokazem filmu Kraina szczęścia w reż. Thomasa Balmès. 

Po pokazie zapraszamy do zapoznania się i zagrania w kooperacyjną grę planszową „Społeczność w działaniu”, w której gracze wcielą się w ważne postaci ze społeczności i wspólnie postarają się rozwiązać problemy ich mieszkańców.

W sobotę 18 października (sobota) zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli organizacji pozarządowych. Na spotkaniu wyświetlimy film Alfabet w reż. Erwina Wagenhofera.

 

 

Rozpoczynamy nową inicjatywę, która skoncentrowana będzie na dyskusji wokół tematów drażliwych społecznie. Jednocześnie spotykać się będziemy z nowością w mieście – filmem dokumentalnym – które to będą wprowadzeniem do poszczególnych tematów.
„DEBATA O DEBATACH” 1- Zaczniemy od filmu pt.: „Czy Noam Chomski jest wysoki czy szczęśliwy” i od zastanowienia się czy rozmowy lub debaty w i o przestrzeni publicznej są nam w ogóle obecnie potrzebne. Czy problemy społeczne lub kulturowe, z którymi się spotykamy na co dzień powinny stać się tematem szerszej dyskusji niż w gronie przyjaciół czy znajomych. Szczególnie w dobie wszechobecnego Internetu - co będzie tematem przewodnim drugiego dnia – DEBATA O WOLNOŚCI W INTERNECIE – 2. I poprzedzającym debatę filmem pt: „Anonimus – historia haktywizmu”.

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY