Archiwum

 

 

 

 

 

 

TH - Polska Światłoczuła i „Efekt Domina”

 

 9.12.  na zaproszenie Stowarzyszenia Twórcze Horyzonty przyjedzie 
do Wschowy ekipa Polski Światłoczułej.

Dla licznego grona fanów tej inicjatywy czeka tym razem spotkanie 

z filmem dokumentalnym w reż. Elwiry Niewiernej i Piotra Rosołowskiego „Efekt Domina”. 

Film niezwykły jak również nietypowo zapowiada się spotkanie z Gościem Specjalnym, którą będzie Therése Svensson- obserwatorka konfliktu gruzińsko- rosyjskiego z  ramienia Unii Europejskiej.

 

27 czerwca Polska Światłoczuła zabierze swoich widzów w iście baśniowy świat, co nie znaczy, że naiwny. Taki jest właśnie najnowszy film „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa, znanego z wcześniejszych offowych produkcji. Jeden z trzech polskich filmów zakwalifikowanych do festiwalu w Karlowych Warach w 2013 roku.

Obraz ten jest czułym spojrzeniem na człowieka jako takiego, przyznanie mu racji bytu, bez względu na to, czy jest sąsiadką-dewotką, czy tytułową dziewczyną-neurotyczką chowającą się w szafie. Jest to film o samotności, z jaką boryka się każdy z nas i o miłości, którą można znaleźć za drzwiami mieszkania naprzeciwko, czasem wystarczy tylko zapukać i otworzyć serce.
Polska Światłoczuła zabierze swoją publiczność w świat wyobraźni, tchnący egzotyką. To najlepszy pomysł na początek wakacyjnych przygód.

 

Projekcja rozpocznie się w piatek 27 czerwca o godz.18.30 w sali widowiskowej CKiR. Istnieje możliwość rezerwacji OnLine miejsc na wydarzenie. 

Po marcowej wizycie PŚ we Wschowie zapewne zostały w naszych głowach impresje: wspomnienia ze spotkań z Twórcami, wrażenia i obrazy zapamiętane z obejrzanych filmów. Dla naszych gości wspomnieniem jesteśmy my - oraz nasze miasto i o tym właśnie traktuje relacja opublikowana przez Polskę Światłoczułą a zrealizowana przez Jana Jakuba Wiatrzyka : 

{youtube}8q-2cPeYH5A|300|250|0{/youtube}

 

Światłoczuły weekend we Wschowie

czyli

„kręcimy się kinem” w piątek 14 marca i w sobotę 15 marca

 

 

W piątek 14 marca 2014 o godzinie 18.30 obejrzymy dokument o Danucie Szaflarskiej –film „Inny  świat”.

W sobotę 15 marca 2014 o godzinie 15.00 czeka nas spotkanie z młodymi ludźmi, którzy marzą o tym, by dostać się do Polski –film „Jutro będzie lepiej”

W sobotę 15 marca 2014 o godzinie 19.00 spotkanie z Kundlem i Kulką dziećmi, które płacą za błędy dorosłych – film „Jestem”

 

Po raz pierwszy Światłoczuli Twórcy spotkają się z nami podczas dwóch dni - trzech seansów filmowych. Spośród 77 miejsc, które odwiedzają w całej Polsce na tę potrójną ucztę filmową wybrali nas - Wschowę – jedyne takie miejsce w Polsce.

GOŚCIE:

Dorota Kędzierzawska – reżyserka, scenarzystka, m.in. filmów „Inny świat”, „Jutro będzie lepiej”, „Jestem”, pomysłodawczyni projektu Polska Światłoczuła

Arthur Reinhart – autor zdjęć m.in. do filmów „Inny świat”, „Jutro będzie lepiej”, „Jestem”, pomysłodawca projektu Polska Światłoczuła

Edyta Jungowska – aktorka, odtwórczyni roli matki Kundla w filmie „Jestem”

 

{jcomments on}Po dzisiejszym seansie, możemy mieć wrażenie graniczące z pewnością, że każda wizyta Polski Światłoczułej we Wschowie będzie powodem wypełnienia po brzegi sali widowiskowej CKiR  - nawet jeśli konkuruje ona ze Złotym Kamilem Stochem. Czyżby Wschowa stawała się coraz bardziej Światłoczuła? Niebo nad miastem dzisiaj wyglądało jakby również brało udział w wydarzeniu.

Kilka fotografii ze spotkania z Polską Światłoczułą i Kamilem Tkaczem:

 

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY